I tohle může způsobit zadržování vody v těle! Podívejte se, co byste měli dělat, pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem.

- REKLAMA -

Pojďte se s námi podívat, proč může být zadržování vody opravdu nebezpečné.

112

Zadržování vody v těle trápí nejen těhotné ženy. Otoky ruk, nohou, kotníků ale třeba i prstů nejsou životně nebezpečné, přesto mohou způsobit zdravotní komplikace a jsou dosti nepříjemné.

Při zadržování vody se v oběhovém systému, tkáních nebo dutinách těla hromadí tekutina. pokud je tento problém včas odhalen, není se čeho obávat. Dnes vám přinášíme 6 triků, jak zadržování vody předcházet.

Méně vody, víc zdraví

Zadržování vody neškodí jen zdraví, ale je i velmi nevzhledné a neestetické. Nejdůležitější je snížit příjem sodíku. Solte méně a dopřávejte si i méně mastná jídla. Jak je známo, sůl na sebe váže vodu a tím se objem tekutiny v těle zvyšuje.

Dalším problémem je hořčík. pokud ho je v těle nedostatek, voda v těle zůstává. Stačí jen 200mg hořčíku denně, aby nedocházelo k nežádoucímu zadržování tekutiny.

Hořčík můžete doplnit různými přípravky z lékárny, nebo přirozenou cestou. Najdeme ho v ořeších, zrnech, špenátu, nebo například v hrášku.