10 geniálních vynálezů současnosti, které vymysleli obyčejní lidé.

- REKLAMA -

Ne nadarmo se říká, že je někdo „chytrý jako opice.“ Tato zvířata jsou vskutku velmi důmyslná a učenlivá. Některé druhy si umějí vyrobit přístřešek proti dešti a také odehnat dominantní členy tlupy od potravy, aniž by použili špetku násilí.

89

Géniové a myslitelé jako např. Einstein, Newton, Fleming, Mendělejev a další z podobných oborů, byli veřejně oceněni a jejich objevy se dodnes využívají pro dobro planety Země. Jsou to vskutku dokonalí lidé, jenže upřímně řečeno, obyčejný člověk moc tu periodickou tabulku nevyužije.

Jistě, něco jiného je lék penicilin, který uzdravuje, a bez žárovky si také neumíme představit dnešní život. Stejně tak důležitý je objev kola, knihtisku a dalších nezbytných pomocníků.

V dnešním článku vám však představíme 10 vynálezů od zcela obyčejných lidí. Přišli na ně možná náhodou, možná zcela záměrně přemýšleli, jak vyřešit daný problém. Tyto osobnosti nikdy zřejmě nebudou oceněni Nobelovou cenou, nicméně ostatní lidé jim budou za jejich nápady určitě blahořečit. Připraveni na exkurzi? Dobrá, jdeme na to.