Vítejte na serveru FanMag.cz. Vtipné obrázky, zajímavé články, perfektní vtipy a mnoho dalšího pro vás připravujeme každý den. Přejeme příjemnou zábavu. V případě dotazů se na nás neostýchejte obrátit. Váš tým FanMag.cz

Revoluce v hygieně! Nová antibakteriální látka!

3

Pokud si myjete ruce, čistíte si zuby, nebo používáte chirurgické nástroje, budete pravděpodobně obeznámeni s látkou jménem Triclosan – (též triklosan, systematický název pro 5-chlor-2-(2,4-dichlorfenoxy-fenol) je silné protibakteriální a protihoubové činidlo. Populární antibakteriální látka Triclosan se bohužel dostala pod kontrolu virů a bakterií, které už se od té doby stačili proti tomuto likvidátorovi bránit. Naštěstí věda je připravena s náhradní látkou, která je mnohem účinnější než Triclosan kdy byla.

Jak to funguje?

A mluvíme zde o tzv. Imidazolium Oligomers. Ve své podstatě a hodně stručně to jsou dlouhé, opakující se řetězce molekul, které jsou naprosto smrtící pro viry. Vyčistí a zabijí až 99,7% bakterií a virů za méně než třicet sekund a 99% za méně než dvě minuty. Imidazolium Oligomery ale dělají víc než jen níčení bakterií! Jsou navrženy tak, aby pronikli a zničili buněčnou membránu viru. To je velice důležité jelikož kdybychom toto neudělali tak riskujeme, že mikroby nejsou zcela mrtví a mohou se tím pádem vyvíjet až tak že se opět mohou naučit bránit proti našim pomocníkům! Naštěstí tato látka zajišťuje, že mrtvý zůstane mrtvým.

Dále bylo navrženo aby tato látka byla také rozpustná ve vodě! Což by lidem opět velice pomohlo! Hlavní otázkou samozřejmě je, jaký bude mít látka vliv na lidi. Ještě zbývá poměrně dost práce. Ale jestli projde testy, což se zdá velice pravděpodobné, tak pak budeme mít zcela nový nástroj, jak zabránit mikrobům, plísním, virům a celkově jejich vyvíjení!

shutterstock_143897611

REKLAMA