Vítejte na serveru FanMag.cz. Vtipné obrázky, zajímavé články, perfektní vtipy a mnoho dalšího pro vás připravujeme každý den. Přejeme příjemnou zábavu. V případě dotazů se na nás neostýchejte obrátit. Váš tým FanMag.cz

7 nejpodivnějších fóbií. Máte nějakou?

3285

Každý se něčeho bojí. Mezi nejběžnější spouštěče strachu bývají hadi, pavouci, či stísněné prostory. Existují ovšem i poněkud bizarnější důvody, čeho se bát. Co byste řekli třeba tomu, že byste měli utkvělou představu, že vás na každém kroku pronásleduje velký agresivní kačer? Jízda výtahem ti najednou nevadí co ty rádoby klaustrofobiku? Jdeme na to, cirkus zvláštností začíná!

1) Ithyphallophobie – strach z erekce

Tato fóbie je definovaná, jako konstantní a nechtěný strach z erekce penisu. Nečekaně se jedná o poměrně častou fóbii, kterou trpí nezanedbatelné množství žen. Většinou je nutná párová terapie a je třeba tuto nemoc řešit, jelikož vážným způsobem ovlivňuje kvalitu života. Tak co… má to i tvoje stará?

fobie

[/nextpage]

 

2) Trypofobie – strach z děr

Lidé trpící touto fóbií mají strach z malých pravidelných děr na větší ploše (jako jsou například na plástvích od medu.) V tomto případě nejde o neopodstatněný strach. V minulosti, kdy žil ještě člověk mimo města, byli časté a opakované motivy zvěstí nebezpečí. Pravidelné kruhovité obrazce jsou typické pro líhně mnoha druhů jedovatých hadů a žab.

Shlédnutím tohoto videa celkem jednoduše zjistíte, zda-li trypofobií trpíte.


REKLAMA