Vítejte na serveru FanMag.cz. Vtipné obrázky, zajímavé články, perfektní vtipy a mnoho dalšího pro vás připravujeme každý den. Přejeme příjemnou zábavu. V případě dotazů se na nás neostýchejte obrátit. Váš tým FanMag.cz

5 nejlepších postapokalyptických her!

1092

Každý máme to svoje, ale v posledních letech se postapokalyptické hry těší velké oblibě. Tak tady uvedu menší seznam těch nejlepších kousků. Pokud máte jiný názor, tak nám to dejte vědět v komentářích!

5. místo: Rage

5

RAGE, hra poháněná revoluční technologií id Tech® 5, je intenzivní strílečka z první osoby se skvělými souboji v autech, obrovským světem k prozkoumání a dechberoucí grafikou. Tohle je určitě hra, která měla velké ambice, a i přesto, že očekávání nesplnila, tak můžu doporučit!

4. místo: Metro 2033

4

Metro 2033 (celým názvem Metro 2033: The Last Refuge) je počítačová first-person shooter hra s prvky stealth a survival hororů vytvořená podle stejnojmenné knihy. Vyvinuta byla v roce 2010 ukrajinským studiem 4A Games v jejich vlastním enginu 4A Engine. Hra se odehrává v postapokalyptické Moskvě po 3. světové válce, kde poslední zbytky lidstva přežívají v moskevském metru. Hra byla vydána ve verzích pro Microsoft Windows a Xbox 360. Původně byla plánována i verze pro PlayStation 3, ale ta byla zrušena. Hra byla kritiky vcelku pozitivně přijata.

3. místo: The Last of Us

3

K tomuhle ani není nic moc co říct. Prostě pecka a brzo vyjde nový díl, na který se všichni určitě těšíme!

2. místo: Série Fallout

2

Fallout (česky „radioaktivní spad“, nepřekládá se) je série počítačových her od společnosti Interplay (někdy též IPLY) pro platformy Microsoft Windows a Mac OS. Jedná se o typického zástupce izometrických RPG v době největšího rozmachu tohoto žánru. První a úspěšný díl ze světa Falloutu logicky spustil vlnu sequelů (pokračování), opakovaně vracejících hráče do světa zuboženého jaderným konfliktem.

Série si pro svou komplexnost, jedinečnou mytologii, unikátní herní systém atd. získala mnoho fanoušků na celém světě (obrovská, dodnes činná fanbáze zejména v Polsku a zemích býv. SSSR) a je většinou zkušených hráčů i herních kritiků považována za jednu z nejzásadnějších herních RPG sérií (ačkoliv se většina kritiků nedokáže shodnout, který z dílů má na tom větší podíl). První dva díly přitom paradoxně v době svého vzniku nesbíraly až tak jednoznačně pozitivní recenze jako jiná RPG, dnes považovaná za zlatou klasiku (série Baldur’s Gate, Planescape Torment), avšak o to více byly doceněny později.

1. místo: Série Stalker

1

S.T.A.L.K.E.R. je série akčních počítačových her z pohledu první osoby. Děj se odehrává v okolí Černobylu po roce 2006 v tzv. Zóně, která vznikla izolací okolí černobylské elektrárny po havárii v roce 1986. Vývojáři z ukrajinského studia GSC Game World se v příběhu a prostředí hodně inspirovali knihou Piknik u cesty bratří Strugackých a filmem Stalker z roku 1979 od Andreje Tarkovského.

REKLAMA